Red Bull i Mercedes wierzą w FIA

czw, 24 maja 2018 godz. 14:01:16 skomentuj F1
Tagi: fia, ferrari

Kimi Raikkonen | fot. XPB

Red Bull i Mercedes twierdzą, że wierzą w FIA, aby zapewniła, że Ferrari w pełni przestrzega przepisów dotyczących wykorzystania baterii i ERS.

Od kilku tygodni krążą plotki, że Ferrari w sposób nieprzepisowy może zyskiwać przewagę nad rywalami.

Sugerowano, że omijali przepisy dotyczące spalania oleju w swoim silniku. Mercedes wystosował prośbę o sprawdzenie kwestii zużywania oleju przez turbosprężarkę. FIA jednak już po kolejnej kontroli nie dopatrzyła się odstępstw od regulaminu.

Uważa się natomiast, że do zasilenia MGU-K Ferrari wykorzystuje więcej energii niż dozwolone 4MJ.

System Ferrari sprawdzono już w Azerbejdżanie i Hiszpanii. Sprawa jest ponownie rozpatrywana w ten weekend, po tym, jak pojawiła się informacja, że Ferrari korzysta z nowego oprogramowania w odpowiedzi na podejrzenia o większe wykorzystanie energii

- Oczywiście były plotki - przyznaje Christian Horner, szef Red Bull Racing. - Jestem pewien, że FIA ma wszelkie kompetencje, aby sprawdzić i obejrzeć samochód, który jest podstawiany do kontroli podczas weekendu grand prix, czy jest zgodny z przepisami.

- Tematy legalności pojawiają się regularnie, niektóre są bardziej kontrowersyjne - powiedział Toto Wolff. - To jednak należy do codziennych zadań FIA, sprawdzanie co robią zespoły.

fot. XPB