Red Bull chce dalszej współpracy z Ricciardo

sob, 21 października 2017 godz. 12:56:14 skomentuj F1

Daniel Ricciardo | fot. Red Bull

Red Bull Racing postawił sobie teraz za cel przedłużenie kontraktu z Danielem Ricciardo.

W Austin, chociaż Max Verstappen miał ważną umowę do końca 2019 roku, Red Bull ogłosił przedłużenie kontraktu z Holendrem do końca sezonu 2020.

Wcześniej obydwaj kierowcy w licznych komentarzach stawiali pod znakiem zapytania swoją przyszłość w ekipie z Milton Keynes, ze względu na dość powolne rozpoczęcie sezonu, jak i niepewność co do planów silnikowych po 2019 roku.

- Zrozumieliśmy nasze problemy, wprowadziliśmy nową procedurę w tunelu aerodynamicznym, a tutaj z nami (w Austin) pracuje Adrian Newey, co jest kolejnym znakiem - komentował doradca Red Bulla ds. motorsportu - Helmut Marko.

Podpisując umowę z Verstappenem, Red Bull szybko rozwiał plotki, że ich kierowca może przejść do Mercedesa lub Ferrari. Sugeruje się również, że dali znak drugiemu ze swoich kierowców, Danielowi Ricciardo, że mogą postrzegać Verstappena jako kierowcę numer jeden na przyszłość.

Ricciardo przyznał, że informacja o kontrakcie z Verstappenem trochę go zaskoczyła.

- To chyba dość wcześnie, tak sądzę - komentował Ricciardo. - Ludzie trochę spekulowali o kontraktach, ale myślałem, że to wydarzy się w przyszłym roku.

- Nie dziwię się, że Max chce pozostać z zespołem, myślę tylko, że moment poinformowania o tym był jedyną prawdziwą niespodzianką. Z pozytywnej strony, to nie ma ze mną nic wspólnego.

Red Bull Racing chce, aby Daniel Ricciardo również pozostał w ich szeregach, po sezonie 2018.

- Rozmawialiśmy z Danielem. Jasne jest, że chcemy postąpić z nim tak samo - przekazał szef zespołu - Christian Horner. - Chcemy utrzymać tych samych kierowców, na co mam nadzieję, do 2020 roku.