RBR zachęca Hondę do prac rozwojowych

wto, 17 lipca 2018 godz. 11:31:41 skomentuj F1

fot. Red Bull

Red Bull zachęca Toro Rosso i Hondę, aby pomogły głównemu zespołowi z Milton Keynes, w przygotowaniach do przyszłorocznych mistrzostw F1.

Honda już zaopatruje w silniki STR, siostrzany zespół Red Bull Racing, dla którego będzie dostawcą od sezonu 2019.

Red Bull Racing tymczasem chce, aby Toro Rosso zaakceptowało perspektywę kar w tym roku, za nadprogramowe wymiany elementów jednostki napędowej, pomagając w ten sposób Hondzie w pracach rozwojowych pod kątem przyszłego sezonu.

- Oczywiście pozostawiamy decyzję Hondzie - mówił dr Helmut Marko dla Auto Motor und Sport. - Jeśli jednak znajdą 0.1s w trakcie procesu rozwojowego, mogą to oczywiście wypróbować podczas wyścigu, nawet jeśli to wiąże się z otrzymaniem kary.

- Nie jest jeszcze jasne, kiedy wprowadzimy kolejne aktualizacje - powiedział szef techniczny Hondy, Toyoharu Tanabe. - Koncentrujemy się na teraźniejszości, ale trzymamy też oko na przyszłości.

- Fakt, że Toro Rosso i Red Bull Racing współpracują ze sobą, przynosi nam tylko korzyści. Wszystkie rozmowy, które prowadzimy odbywają się w centrali Red Bull Technology – dodał.

Red Bull Racing wywiera dużą presję na swojego obecnego dostawcę silników – Renault. Honda spodziewa się, że zostanie to przeniesione na nich.

- Zdajemy sobie z tego sprawę. Już teraz jesteśmy pod presją.  Wiemy, że możemy pracować bardzo sprawnie z tymi dwoma zespołami – podsumował Tanabe.