Raikkonen z Ferrari do Saubera

wto, 11 września 2018 godz. 10:31:31 skomentuj F1

Kimi Raikkonen

Zespół Scuderia Ferrari oświadczył, że po sezonie 2018 zakończy współpracę z Kimi Raikkonenem.

- Podczas tych lat wkład Kimiego w zespół był fundamentalny - czytamy w oświadczeniu włoskiego zespołu. - Odegrał decydującą rolę w rozwoju zespołu i zawsze był świetnym graczem zespołowym. Jako mistrz świata dla Scuderii Ferrari zawsze będzie częścią historii zespołu i rodziny. Dziękujemy Kimiemu za to wszystko i życzymy mu oraz jego rodzinie pomyślnej przyszłości.

Od sezonu 2019 Fin będzie startował w Formule 1 dla zespołu Alfa Romeo Sauber F1 Team. Podpisał dwuletni kontrakt.

Kimi Raikkonen zdobył mistrzostwo F1 jeżdżąc dla Ferrari w 2007 roku. Jednak nie wygrał żadnego wyścigu dla ekipy z Maranello, odkąd powrócił do nich w 2014 roku.

Miejsce Raikkonena w Ferrari zajmie Charles Leclerc.

Pierwszy okres współpracy Kimiego z Ferrari to sezony 2007-2009. Potem spędził dwa lata poza F1. Wrócił w 2012 roku jeżdżąc dla Lotusa. Dwa lata później został ponownie zatrudniony przez Ferrari.

- Podpisanie kontraktu z Kimim Raikkonenem stanowi ważny filar naszego projektu i przybliża nas do celu, jakim jest osiągnięcie znacznego postępu w niedalekiej przyszłości – powiedział szef Saubera - Frédéric Vasseur. - Niezaprzeczalny talent Kimiego i ogromne doświadczenie w Formule 1 nie tylko przyczyni się do rozwoju naszego samochodu, ale także przyspieszy postępy całego zespołu. Wspólnie rozpoczniemy sezon 2019 z mocnym fundamentem, napędzanym determinacją do walki o wyniki.

Kimi Raikkonen zadebiutował w Formule 1 w 2001 roku, jeżdżąc w zespole Red Bull Sauber Petronas