Grand Prix Abu Zabi 2017 - Raikkonen walczył z paliwem

pon, 27 listopada 2017 godz. 09:42:25 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. Ferrari

Kimi Raikkonen przyznał na łamach Autosportu, że wyścig o GP Abu Zabi przypominał rywalizację wytrzymałościową, a nie zmagania w F1. Wszystko przez układ toru oraz regulaminy związane z limitami paliwa, co zmusiło kierowców do rozsądnego korzystania z przepustnicy.

- Samochód przez większą część wyścigu był niezły, ale szczerze mówiąc, nie miało to nic wspólnego ze ściganiem się, ponieważ trzeba było mocno oszczędzać paliwo. Starałem się trzymać rywali za sobą, ale musiałem też pozostać na limicie, którego mogłem używać, więc to był trudny wyścig. Takie są zasady i w niektórych rundach musimy bardziej skupić się na tym. Nie powinno tak być. To przypomina wyścigi wytrzymałościowe. Musimy szanować regulamin, ale jako kierowca nie jestem z tego szczęśliwy, ponieważ chcemy ścigać się - mówił Raikkonen.

- To nie tylko nasz problem. Inne zespoły też go miały. Może niektóre ekipy miały z tym mniejszy kłopot. Zawsze jest wiele rzeczy związanych z samochodem, ale nie sądzę, że jesteśmy gorsi od innych - dodał.

fot. Ferrari