Racing Point zamiast Force India

czw, 23 sierpnia 2018 godz. 19:21:16 skomentuj F1

Nicholas Latiffi | fot. Force India

Nowy zespół: Racing Point Force India, został dziś dopisany do listy zgłoszeń F1. Ekipa powstała na bazie Force India, które w ostatnim czasie zostało wykupione przez Lawrenca Strolla, po tym, jak zespół z powodu problemów finansowych trafił pod zarząd administracyjny.

Po intensywnej analizie sytuacji prawnej, związanej z przejęciem zespołu, FIA zatwierdziła nowe zgłoszenie. Oznacza to, że wcześniejsze zgłoszenie Force India zostanie anulowane. Oficjalnie zespół zostanie wykluczony z F1 ze skutkiem natychmiastowym. Powoduje to utratę wszystkich zdobytych do tej pory punktów w klasyfikacji zespołów.

- Nowy zespół jest zachwycony z możliwości ścigania się już w ten weekend w Belgii. To zwiastuje nam nowy, ekscytujący rozdział. Jeszcze kilka tygodni temu nasza przyszłość nie była pewna i 400 osób było zagrożonych utratą stanowisk. Teraz nowa ekipa ma wsparcie konsorcjum, którego liderem jest Lawrence Stroll. On wierzy w ten zespół, w naszą wiedzę i potencjał. Jesteśmy wdzięczni FIA i kierownictwu F1 za ich wsparcie w osiągnięciu pożądanego wyniku - mówił Otmar Szafnauer, szef nowego zespołu.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że osiągnięto pozytywne rezultaty i w środku sezonu witamy Racing Point Force India. Tworzenie stabilnych finansowo środowisk jest kluczowym wyzwaniem F1. Teraz zapewnimy przyszłość wszystkim utalentowanym pracownikom. Będą mogli uczciwą i przepisową rywalizacją walczyć w drugiej połowie mistrzostw - dodał Jean Todt, prezydent FIA.

fot. Force India