Producenci nie chcą powrotu do V8

śro, 9 sierpnia 2017 godz. 11:12:40 skomentuj F1
Tagi: alain prost

Alain prost | fot. XPB

Alain Prost stwierdził, że żaden z konstruktorów obecnie rywalizujących w Formule 1, nie chce powrotu do silników V8 lub V10.

W ostatnim okresie odbyła się seria spotkań mających na celu opracowanie nowych przepisów dotyczących jednostek napędowych F1.

- Sposób myślenia jest obecnie taki, że nie ma konstruktorów, którzy chcieliby wrócić do normalnych wolnossących silników - powiedział Prost dla Crash.net. - Chcieliby, aby jednostki nie były tak skomplikowane, jak dziś, ale pozostawiliby wykorzystanie energii elektrycznej w jakiś sposób. Nie chcą się wracać, to nie ma sensu.

Mercedes niedawno poinformował, że opuszcza DTM i skupi się na Formule E. Podobnie robi Porsche rezygnując z LMP1. Prost uważa, że producenci postępują właściwie, skupiając się na obydwóch seriach.

- Formuła 1 to szczyt technologii - dodał. - Jeśli konstruktor samochodów drogowych robi różne auta, dlaczego miałby nie być zarówno w Formule 1, jak i Formule E. To ma sens.

- Dużo się uczymy i to dobre dla każdego. Będąc światową firmą, ma się różne sposoby na marketing i sprzedaż produktów. Należy zajmować się rożnymi rzeczami. Świat idzie do przodu. Lepiej, kiedy działa się w różnych dziedzinach.

fot. XPB