Prace przy RB14 idą zgodnie z planem

pon, 29 stycznia 2018 godz. 22:48:13 skomentuj F1

Red Bull Racing

Doradca Red Bulla ds. motorsportu - Helmut Marko, zapewnia, że nowy samochód ekipy z Milton Keynes - RB14, będzie w pełni gotowy na pierwsze testy przedsezonowe.

Prawie co roku Red Bull Racing na ostatnią chwilę montował swój samochód. To na początku sezonu przysparzało im wiele problemów z autem i szybko notowali straty do rywali w walce o mistrzostwo. Oczekuje się jednak, że tym razem zmieni się ta tendencja.

- Tym razem nie drżymy, czy przygotujemy go na pierwsze testy - powiedział Marko. - Wyznaczyliśmy naszym inżynierom konkretny termin, bazując na doświadczeniu z zeszłego roku.

Nowe auto wiele razy było składane w nocy przed samymi testami. Adrian Newey często przykładał dużą wagę do udoskonalenia aerodynamiki, aż do ostatniej chwili, chcąc w ten sposób uzyskać przewagę nad rywalami. Red Bull może sobie na to pozwolić, ponieważ dysponują infrastrukturą, która pozwala im dłużej zwlekać z produkcją części niż w przypadku małych zespołów.

W odniesieniu do przygotowań do sezonu 2018, Marko jest zadowolony z dotychczasowej pracy w tunelu aerodynamicznym.

- Mamy optymalne wartości, ale podkreślam, mamy tak co roku - dodał.

W poprzednim sezonie RB13 został zaprojektowany bez udziału Adriana Newey’a. Pomógł dopiero kiedy pojawiły się pierwsze problemy z samochodem. Marko, zapytany o zaangażowanie Newey’a przy RB14, odparł: - Nie jest stuprocentowe, ale jest duże.

Nie podano jeszcze daty prezentacji RB14.