Poprawione turbo dla Hulkenberga

czw, 5 lipca 2018 godz. 14:43:47 skomentuj F1
Tagi: renault

Nico Hulkenberg | fot. XPB

Renault ma nadzieję, że modyfikacje, które przygotowało na Grand Prix Wielkiej Brytanii, poprawią niezawodność turbo, po dość efektownej awarii w samochodzie Nico Hulkenberga w GP Austrii.

Poprawki planowano już po tym, jak Daniel Ricciardo doświadczył podobnego problemu w Chinach. Nowe elementy nadeszły jednak dopiero teraz.

Turbo nie było wymieniane w ramach niedawnego większego pakietu poprawek Renault, który wprowadzono w Montrealu. Hulkenberg korzystał z tej samej specyfikacji podzespołu, która zawiodła w Szanghaju.

- To nie była nowa specyfikacja turbosprężarki. To był nowy silnik, a turbo nie różniło się od poprzedniej wersji - wyjaśnił szef Renault, Cyril Abiteboul, w rozmowie z motorsport.com. - Podjęliśmy jednak pewne środki zapobiegawcze, które zgodnie z planem zostaną wprowadzone na Silverstone.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z ryzyka, po awarii, której doświadczyliśmy w samochodzie Daniela w Szanghaju. To był jedyny problem, jaki mieliśmy od tamtego czasu. Turbo Nico zdecydowanie umarło. Natomiast silnik spalinowy i inne elementy powinny być w porządku -  wyjaśnił

W przypadku Hulkenberga to już będzie trzecia wymiana turbo w sezonie.

- Planowaliśmy wykorzystanie czterech silników w celu utrzymania tempa rozwoju, szczególnie w przypadku specyfikacji C, a taki zabieg daje nam pewną swobodę w tego typu sytuacjach. Oczywiście taki stan rzeczy nie jest do zaakceptowania i musimy dalej pracować nad niezawodnością. Do tej pory nie mieliśmy kar. Spodziewamy się ich po przerwie wakacyjnej, taki jest plan - powiedział.