Grand Prix Abu Zabi 2016 - Podbicie przyczyną awarii Bottasa

pon, 28 listopada 2016 godz. 16:50:28 skomentuj F1

Valtteri Bottas / fot. Williams F1

Zespół Williams, zdradził po zakończeniu ostatniego weekendu wyścigowego w F1 2016, że najprawdopodobniej podbicie na torze było przyczyną awarii zawieszenia w bolidzie Valtteriego Bottasa. Fin miał nadzieję, że wraz z zespołem zdoła wskoczyć na czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, ale udało się zdobyć jedynie dwa punkty za dziewiąte miejsce Felipe Massy.

- Widzieliśmy wielkie podbicie. Coś podobnego miało miejsce w Ameryce w 2015 roku. Nie będziemy mieli pewności dopóki nie rozłożymy bolidu. Nie chcemy mieć podobnych przypadków w przyszłości. To wygląda podobnie jak wtedy. Abu Zabi jest dość wyboistym torem, ale nie powinniśmy mieć z tym kłopotów.  - mówił Pat Symonds, szef techniczny zespołu.

- Myślałem, że w ten weekend będziemy lepsi od Force India. Wciąż brakuje nam tempa, ale nasze opony były dużo lepsze niż ostatnio i odrobiliśmy straty. Nigdy nie ekscytujemy się wyścigami, które kończymy pod koniec pierwszej dziesiątki, ale w drugiej części sezonu to był jeden z lepszych weekendów - dodał.

fot. Williams F1