Początek nowej ery

śro, 8 grudnia 2010 godz. 10:05:41 skomentuj F1

Group Lotus podpisał siedmioletni kontrakt z Genii Capital, dotyczący partnerstwa i tytularnego sponsoringu w F1. Obecny Renault F1 Team zmienia nazwę na Lotus Renault GP. Kontrakt jest wart ponad 100 mln funtów. Samochody z Enstone otrzymają w przyszłym sezonie czarno-złote barwy nawiązujące do lat 80-tych, gdy jeździły Lotusy z silnikiem Renault.

Na liście zgłoszeń mistrzostw świata 2011 widnieje już Team Lotus, a jego właściciel Tony Fernandes zapowiedział w Abu Zabi, że również zmienia barwy na czarno-złote. Group Lotus pracował nad takim projektem oklejenia od września.

Renault sprzedaje Genii Capital pozostałe 25 procent akcji zespołu z Enstone. Group Lotus odkupuje dużą część udziałów od Genii i zostaje współwłaścicielem teamu.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić publicznie wiadomość, że w 2011 będziemy startować pod nazwą Lotus Renault GP - mówi Gerard Lopez. - Rozpoczęcie partnerstwa z Group Lotus, inaugurujące nową erę dla teamu, jest bardzo ekscytujące. W nadchodzących sezonach utrzymamy mocne związki z Renault. To zasługa doskonałej pracy teamu z Enstone w tym roku. Dzięki niej zdołaliśmy przyciągnąć zarówno dużego sponsora, jak i zainwestować w bardzo jasną przyszłość.

- Nie mógłbym pomyśleć o lepszej platformie komunikacyjnej dla marki samochodowej, niż motorsport, a F1 stanowi szczyt wyścigów samochodów jednomiejscowych - powiedział prezes Group Lotus, Dany Bahar. - Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje wiele kontrowersji związanych z używaniem naszej marki w F1. Jestem zachwycony, że zdołaliśmy formalnie wyjaśnić nasze stanowisko raz na zawsze. Jesteśmy Lotusem i jesteśmy z powrotem!

Logo Lotus Renault GP