Plotki o planie B

sob, 16 grudnia 2017 godz. 08:25:53 skomentuj F1
Tagi: Kubica, Williams

Robert Kubica | Fot. Williams

Jak pisze Andrea Gallazzi na blogu CircusF1, opóźnienie decyzji Williamsa na temat wyboru kolegi Lance'a Strolla w sezonie 2018 jest efektem przedstawienia nowej propozycji przez management Roberta Kubicy. Propozycja zakłada zaliczenie przez polskiego kierowcę minimum siedmiu Grand Prix - z wniesieniem wkładu od sponsorów w wysokości niemal miliona dolarów za wyścig. Opcja zakładałby dokończenie sezonu przez Kubicę - w zależności od wyników w porównaniu ze Strollem.

W ten sposób Williams zredukuje do minimum ryzyko związane z ograniczeniami fizycznymi Kubicy. Jednocześnie zespół może wykorzystać Siergieja Sirotkina w piątkowych treningach - z ewentualnością startu Rosjanina w pozostałych czternastu Grand Prix. Rosjanin wniósłby co najmniej 10 mln dolarów.

Maleją szanse Siergieja Sirotkina - pisze na it.motorsport.com dobry znajomy Kubicy, Roberto Chinchero. - Otwiera się możliwość kolejnego zwrotu akcji czy chodzi tylko o pieniądze? Z początkiem tego tygodnia wyglądało na to, że definitywnie wybrano Sirotkina. Kontrakt rosyjskiego kierowcy zakładał wejście ważnego sponsora i ustalano już tylko ostatnie szczegóły finansowe.

W ostatniej chwili Paddy Lowe lub Mike O'Driscoll otrzymali telefonicznie alternatywną ofertę. Williams, co normalne, ma obecnie przygotowany plan B. Krążą plotki o Daniile Kwiacie, część zespołu nadal naciska na zatrudnienie Roberta Kubicy. Team liczy przy tym, że nie zmniejszy się oferta managementu Sirotkina. W takim przypadku moglibyśmy otworzyć nowy rozdział tej już dość skomplikowanej historii.