Pirelli rozpoczyna ciężką pracę

wto, 29 listopada 2016 godz. 18:25:11 skomentuj F1
Tagi: pirelli, f1

fot. Pirelli Motorsport

Pirelli zakończyło dziś ostatnie testy nowych opon, które będą używane przez kierowców F1 w sezonie 2017 i przedstawiciele marki przyznali, że to teraz zacznie się dla nich najcięższa praca. Podczas ostatniego dnia testów obecni byli kierowcy Mercedesa (Hamilton i Wehrlein), Red Bulla (Verstappen i Ricciardo) oraz Ferrari (Raikkonen). Łącznie pokonali oni 331 okrążeń toru Yas Marina.

- Podczas ostatniego testu w tym roku mieliśmy pięciu kierowców F1, którzy sprawdzali nasze prototypy na sezon 2017. Tym samym zakończyliśmy program rozwojowy korzystając z trzech bolidów jednocześnie. Teraz czeka nas ciężka praca, by zestawić dane i przeanalizować wyniki z 24 dni i około 12 tysięcy kilometrów. Na podstawie tego stworzymy opony gotowe do użycia w przyszłym roku - mówił Paul Hembery z Pirelli.

- Nowe opon zadebiutują w nowych konstrukcjach podczas pierwszych wspólnych testów przed sezonem 2017. Ostatnia sesja w Abu Zabi poszła zgodnie z naszym planem i zebraliśmy niezbędne dane dzięki samochodom Mercedesa, Red Bulla i Ferrari. Bez nich nie przeprowadzilibyśmy tak intensywnego programu - dodał.

fot. Pirelli Motorsport