Pirelli jest gotowe na oponiarski pojedynek

pon, 13 sierpnia 2018 godz. 13:03:25 skomentuj F1

fot. Pirelli Motorsport

Mario Isola powiedział, że Pirelli jest gotowe do rywalizacji z innym dostawcą opon w Formule 1, ale dodał, że spowodowałoby to znaczący wzrost kosztów. Włoska marka od 2011 roku jest jedynym dostawcą opon. Ostatni raz producenci ogumienia rywalizowali ze sobą w 2006 roku, gdy w stawce obecni byli Michelin i Bridgestone.

- Jesteśmy gotowi stawić czoła nowemu wyzwaniu, jeśli dołączy nowy producent. To byłoby dla nas coś nowego, ponieważ jesteśmy jedynym dostawcą. Każdy otrzymuje te same opony i możesz stworzyć ogumienie z większym poziomem degradacji. Gdy rywalizujesz z kimś innym, celem jest wydajność. Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze jest bezpieczeństwo, ale zaraz za nim byłaby wydajność - mówił Isola dla ESPN.

- F1 jednak zmierza w kierunku jednego dostawcy. To oszczędność dla wszystkich. Gdy wrócimy do "oponiarskiej wojny" musisz wziąć pod uwagę, że niezbędne będą dodatkowe testy, co wiąże się z zatrudnieniem nowych osób do zespołu i koszty wzrosłyby. Jeśli chcemy ograniczyć wydatki, prawdopodobnie pozostaniemy w obecnej sytuacji - dodał.

fot. Pirelli Motorsport