Pięcioletnia umowa między Renault i BP

wto, 6 lutego 2018 godz. 09:43:05 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault Sport F1

Grupa Renault oraz BP przedłużyły swoją współpracę o minimum kolejne pięć lat. Nowa umowa została podpisana dzięki udanej współpracy obu marek w 2017 roku. Obie firmy maja teraz znacząco wzmocnić swoje relacje i odkrywać nowe możliwości globalnej współpracy. Umowa zapewnia także dostawę paliw oraz olejów zespołowi F1.

- Z ogromną dumą informujemy o znaczącym wzmocnieniu naszych relacji z BP Castrol po solidnym i stabilnym 2017 roku. BP i Castrol to czołowe firmy w swoich dziedzinach i nowe partnerstwo oraz czas ważności umowy podkreślają, jakie są intencje obu stron - mówił Jerome Stroll, prezes Renault Sport Racing.

- Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszych relacji w F1 i na badanie szerszej globalnej współpracy z grupą Renault-Nissan-Mitsubishi. Chcemy nadal rozwijać zaawansowane rozwiązania mobilności i nowych technologii. Krajobraz motoryzacyjny zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a firma BP angażuje się w utrzymanie pozycji lidera w rozwoju i wprowadzaniu na rynek nowych paliw oraz smarów. To partnerstwo w doskonały sposób pozwala nam łączyć umiejętności i wiedzę obu marek, by sprostać wyzwaniom i badać możliwości - dodał Tufan Erginbilgic, dyrektor generalny BP.

fot. Renault Sport F1