Philip Morris spokojny o legalność sponsoringu Ferrari

sob, 9 lutego 2019 godz. 15:58:13 skomentuj F1

fot. Ferrari

Władze Australii przyglądają się współpracy Ferrari z fundacją Mission Winnow, należąca do sponsora włoskiej ekipy, koncernu Philip Morris.

Mission Winnow znalazło się na samochodach Ferrari od zeszłorocznego GP Japonii.  Fundacja wspiera działania naukowe nad rozwojem technologii wolnych od dymu tytoniowego.

Inicjatywa jest w pełni zgodna z przepisami dotyczącymi reklamowania wyrobów tytoniowych. Jednak w Australii i tak wszczęto śledztwo w tej sprawie. Są oskarżenia, że logo jest zbyt podobne do produktów tytoniowych firmy.

Koncern  Philip Morris jest przekonany, że firma w pełni przestrzega przepisy dotyczące reklamy wyrobów tytoniowych i omawia tę kwestię z szefami Grand Prix Australii.

- Inicjatywa oraz logotypy używane w barwach Scuderia Ferrari Mission Winnow są zgodne z przepisami w naszej działalności w Australii i stanie Victoria – przekazał dla Motorsport.com Tommaso di Giovanni, dyrektor komunikacji globalnej w Phillip Morris – Jesteśmy świadomy debaty w Australii w ramach Mission Winnow i pracujemy z organizatorami grand prix, aby zrozumieć obawy władz i dać im odpowiedź. Mission Winnow nie reklamuje ani nie promuje produktów naszej firmy.