Perez podpisał kontrakt

śro, 29 sierpnia 2018 godz. 11:41:02 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Racing Point Force India

Sergio Perez powiedział podczas spotkania z mediami przed GP Włoch, że ma kontrakt na starty w sezonie 2019, ale nie może zdradzić z jakim zespołem. Uważa się, że Meksykanin pozostanie w ekipie Racing Point Force India, gdzie jego zespołowym partnerem ma być Lance Stroll. Plotki wiązały go jednak również z ekipą McLarena.

- Wiem, co będę robił w przyszłym roku, ale nie mogę tego zdradzić. Mam podpisany kontrakt, ale nie mogę zdradzić szczegółów. Prawdopodobnie oficjalna informacja będzie podana w ten weekend. Nie będzie to trwało długo, ale nie spieszymy się z tym - mówił Perez.

Nowy zespół, którego właścicielem został Lawrence Stroll, idealnie rozpoczął rywalizację i wywalczył 18 punktów podczas GP Belgii, co przerodziło się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji sezonu, punkt za Alfą Romea Sauberem. Oczekuje się, że nowy zastrzyk gotówki przyspieszy wprowadzanie aktualizacji, których kulminacja ma nastąpić w Singapurze.

- Chcemy być gotowi na Singapur. Taki mieliśmy plan. Myślę, że nowi właściciele będą zachwyceni naszą dyspozycją. Początek przyszłego roku powinien być naszym nowym celem, by rozpocząć rok na dużo wyższym poziomie - komentował Perez.

fot. Racing Point Force India