Perez: Odejście Alonso pokazuje złą sytuację w F1

pią, 16 listopada 2018 godz. 07:54:16 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Losy Fernando Alonso pokazują, że Formuła 1 jest chora. Takim twierdzeniem podzielił się kierowca Force India – Sergio Perez, odnosząc się do decyzji Hiszpana o wycofaniu z F1 i startach w Le Mans oraz Indy 500.

- To co dzieje się teraz nie jest Formułą 1, która sprawiła, że chciałem zostać kierowcą wyścigowym – mówił Alonso. – Opuszczam F1, ponieważ uważam, że to słabe widowisko. Nie mówimy już o tym co dzieje się na torze, to są polemiki i komunikaty radiowe.

- Mógłbym rozpisać pierwsze piętnaście pozycji w wynikach kolejnego wyścigu, być może z tylko kilkoma zamianami miejsc. Ciężko się pogodzić z tą przewidywalnością. Przypuszczam, że znajduję więcej przyjemności w innych seriach wyścigowych – dodał.

Prosto z Grand Prix Brazylii Alonso poleciał do Szanghaju, gdzie w ten weekend rywalizuje za kierownicą Toyoty w kolejnej rundzie WEC.

Jak wielu, Perez myśli, że szkoda odejścia Alonso z F1.

- To pokazuje jak chora jest F1 - powiedział Meksykanin.  – Mamy jednego z najlepszych kierowców na świecie, który uwielbia się ścigać, a przechodzi tortury w środku stawki weekend po weekendzie.

- Gdybyśmy wsadzili go do innego samochodu, walczyłby znów o zwycięstwo. Taka jest nasza F1 i tracimy go. Wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi
- dodał.