Perez na celowniku Renault?

wto, 30 maja 2017 godz. 13:16:05 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. XPB

Przy coraz częstszych spekulacjach o niepewnej przyszłości Jolyona Palmera w zespole Renault F1, L'Equipe podaje, że francuski producent interesuje się pozyskaniem Sergio Pereza.

Renault koncentruje się na rozwoju zespołu, chcąc powrócić do dawnych sukcesów ekipy z Enstone i wg francuskiej publikacji poszukują nowego kierowcy, który dołączyłby do Nico Hulkenberga od 2018 roku.  

L'Equipe podaje nawet, że Renault miało rozważać ściągniecie Pereza już w trakcie tego sezonu, w miejsce Palmera ze względu na rozczarowujące wyniki Brytyjczyka. Jednak taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny, aby Force India zrezygnowało z wysoko-cenionego Pereza.

Meksykanin zamierza na razie poczekać z ostateczną decyzją co do swojej przyszłości, obserwując rozwój rynku kierowców na sezon 2018.

Jeśli Ferrari nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z Kimim Raikonenem po tegorocznych mistrzostwach, we włoskiej ekipie może pojawić się atrakcyjne miejsce.

Gdyby Perez trafił do Renault, spotkałby się z Nico Hulkenbergiem, z którym współpracował w Force India w latach 2014-2016.

fot. XPB