Perez: Halo i Pirelli utrudniają wyprzedzanie

śro, 13 czerwca 2018 godz. 08:46:59 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Sergio Perez jest zdania, że spora waga systemu Halo, ale również opony Pirelli, utrudniają wyprzedzanie w Formule 1.

Nikt nie zaprzecza, że rozegrane w niedzielę Grand Prix Kanady na torze w Montrealu, było nudne.

- Nie możemy się nie zgodzić, że kwalifikacje w Monako i Kanadzie były bardziej ekscytujące niż same wyścigi - przyznał szef sportowy F1, Ross Brawn. - Spodziewaliśmy się tego w Monako, ale w Montrealu normalnie kwestia zwycięzcy nie decydowała się aż do samego końca.

Sebastian Vettel po swoim zwycięstwie w Kanadzie powiedział, że F1 zawsze taka była i będzie.

- Nie lubię dzisiejszej krótkowzroczności u ludzi. W tym roku było siedem wyścigów, niektóre były fenomenalne, inne nudne - powiedział Vettel . - Teraz zaczyna się mundial i obiecuję, że wiele spotkań nie będzie ekscytujące, ale ludzie będą je oglądać.

Brawn uważa, że ekscytujący w tym roku w F1 jest fakt zaciętej walki o mistrzostwo.

- Zgadzam się z Vettelem. Nie każdy wyścig jest ekscytujący, nawet jeśli tego właśnie szukamy. Ludzie i tak obserwują kwestię mistrzostw - powiedział Brawn. - Podobnie jak Vettel, jestem fanem piłki nożnej.

Sebastian Vettel

Brawn zapewnia, że Liberty Media nadal pracuje nad limitem budżetowym, który ma pomóc mniejszym ekipom w nawiązaniu walki z liderami. Sergio Perez z Force India dorzuca do tego swoją opinię.

- Nie rozumiem, czemu wyprzedzanie jest tak trudne - mówił Perez po Montrealu. - W tym roku samochody są cięższe przez Halo, to nie pomaga. Różnica w tempie, która jest potrzebna do wyprzedzania, jest ogromna. Myślę, że jeśli Pirelli nie zrobi czegoś drastycznego, prawdopodobnie zawsze będziemy mieli nudne wyścigi.

Sergio Perez