Perez chce swobodnej walki

śro, 20 grudnia 2017 godz. 16:58:09 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Sergio Perez powiedział na łamach motorsport.com, że Force India musi pozwolić na swobodną walkę między nim a Estebanem Oconem, by móc rywalizować z McLarenem i Renault. Od GP Belgii, gdzie obaj kierowcy zderzyli się ze sobą po raz kolejny w tym roku, ekipa wprowadziła polecenia zespołowe, by zapewnić sobie dobre miejsce w klasyfikacji zespołów.

- Musimy zrozumieć, jak ciężko będzie w przyszłym roku. Będziemy mocno atakować Renault i McLarena, więc musimy mieć swobodę w walce między sobą. Potrzebny jest również samochód, który będzie konkurencyjny od samego początku - mówił Perez.

- W Belgii znaleźliśmy się w bardzo słabym punkcie w naszych relacjach, ale od tego czasu wszystko się poprawiło. Jesteśmy zawodowcami. Wiemy, że pracujemy dla zespołu i musimy zrobić dla niego wszystko, zwłaszcza w przyszłym roku. To będzie ogromne wyzwanie - dodał.

Perez ocenił również debiutancki sezon Ocona, który zdobył o 13 punktów mniej od Meksykanina.

- Przyszedł do F1 bardzo dobrze przygotowany. Miał spore doświadczenie z niższych serii i pewne kontakty z zespołami w F1. To było dobre. Osobowość każdego kierowcy jest inna, ale Esteban jest kimś, kto potrafi być szybki. On rozumie, czego potrzebuje i to jest ważne - zakończył.

fot. Force India