Perez chce się ścigać

czw, 2 listopada 2017 godz. 16:43:08 skomentuj F1

Sergio Perez

Sergio Perez zaapelował do swojego zespołu Force India, aby zrezygnował ze stosowania poleceń zespołowych, które wprowadzili po Grand Prix Belgii.

Ekipa z Silverstone od czasu wyścigu na Spa, nie pozwala na wewnętrzną walkę między Perezem i Estebanem Oconem. W Belgii doszło bowiem między nimi do kolizji.

Szefostwo Force India przyznało jednak, że jeśli zabezpieczą czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, ponownie przedyskutują aktualne obostrzenia.

Perez chce zgody na walkę z kolegą zarówno w Brazylii, jak i Abu Zabi, aby udowodnić, że nie narobią bałaganu na torze.

- Powiedzieli, że pozwolą nam na ściganie się, po zdobyciu czwartego miejsca - zdradził Perez. - Myślę, że ważne jest dla mnie i dla Estebana udowodnienie, że można nam zaufać, że stać nas na dobre wyścigi między nami.

Dyrektor operacyjny Force India - Otmar Szafnauer przekazał, że zespół jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w tym zakresie, ale czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów nie jest jedyną okolicznością, którą biorą pod uwagę.

- Przeprowadzimy wewnętrzną dyskusję - poinformował. - Mamy na to kilka tygodni. To lepsze dla kibiców, kiedy ścigają się ze sobą, ale jednocześnie części do samochodów nie są tanie.

- Kiedy się rozbiją, trzeba będzie dokupić pewne rzeczy na ostatni wyścig.  Potem mamy testy w Abu Zabi. To wszystko bierzemy pod uwagę - wyjaśnił