Perez będzie współpracował z Oconem

pon, 5 marca 2018 godz. 12:18:30 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Sergio Perez przyznał w rozmowie ze stacją telewizyjną ESPN, że w tym roku będzie współpracował z Estebanem Oconem, by zespół Force India zaliczył jeden z najlepszych sezonów w historii swoich startów. W zeszłym roku ekipa straciła sporo punktów przez bezpośrednią rywalizację obu kierowców, która zakończyła się wprowadzeniem poleceń zespołowych. W tym roku obaj kierowcy ponownie mogą walczyć.

- Dobrą rzeczą była końcówka poprzedniego sezonu. Musimy przyjąć to podejście w tym roku. Bardzo ważna jest wspólna praca dla dobra zespołu, zwłaszcza na początku sezonu. Teraz ma on doświadczenie i musimy atakować, by osiągać najlepsze możliwe wyniki. To będzie wielki rok dla Force India. Duże zespoły będą mocno naciskać nas. Zapowiada się trudny sezon - mówił Perez.

- W F1 nigdy nie przestajesz się uczyć. On [Ocon-red.] jest teraz bardziej doświadczony. Zawsze dobrze jest mieć obok siebie konkurencyjnego kolegę. Wierzę, że ja też będę lepszy, więc czeka nas twarda walka. W F1 pierwszym odniesieniem dla ciebie jest Twój zespołowy kolega, a wiem, że Esteban jest dobry - dodał.

W zeszłym roku Perez zdobył o 13 punktów więcej od Ocona, a Force India zakończyło sezon na czwartym miejscu w klasyfikacji zespołów.