Pech nie omija Haasa

śro, 20 czerwca 2018 godz. 15:12:39 skomentuj F1

fot. Haas F1 Team

Gunther Steiner powiedział w rozmowie z Autosportem, że kierowcy Haasa w tym roku nie mogą liczyć na szczęście i jak na razie ten sezon jest pechowy dla ekipy. Mimo dobrego tempa Haas jest sklasyfikowano dopiero na ósmej pozycji w klasyfikacji zespołów, a Romain Grosjean nadal nie zdobył żadnego punktu.

- Nie mamy możliwości zatrzymania się i powiedzenia, że potrzebujemy przerwy, by poczekać aż nam się poszczęści. Zawsze staramy się robić, co w naszej mocy i wymyślamy najlepsze rozwiązania. W Kanadzie Kevin miał problemy w piątek, ale udało mu się wywalczyć jedenaste miejsce. To, co wydarzyło się z Romainem było poza naszą kontrolą. Nie chcemy szukać wymówek, ale szczęście nam nie sprzyja - mówił Steiner.

- Nie mogę powiedzieć, że zasługujemy na więcej szczęścia, ponieważ to aroganckie, ale życzymy tego sobie. Inne zespoły pytają nas, co musieliśmy zrobić, by osiągnąć takie wyniki? Najdziwniejszą rzeczą dla mnie był świstak, którego uderzyliśmy nosem, a nie skrzydłem. Na dwadzieścia aut musiał trafić w nasze. Nie zasługujemy na to, ale musimy ciężko pracować. Musimy mieć nadzieję, że passa się obróci - dodał.

- Jesteśmy rozczarowani Barceloną, ponieważ byliśmy tam najlepsi z pozostałych. Nie straciliśmy tempa, tylko pojawiają się różne okoliczności. Zawsze staramy się wszystko przeanalizować i poprawić przed kolejnym startem - zakończył.

fot. Haas F1 Team