Grand Prix Monako 2017 - Palmer chce zdobyć pierwszy punkt

czw, 25 maja 2017 godz. 09:16:01 skomentuj F1

Jolyon Palmer | fot. Renault Sport

Jolyon Palmer przyznał przed rozpoczęciem zmagań na torze w Monako, że po trudnym starcie sezonu musi zwiększyć swoją wydajność i zdobyć pierwszy punkt w sezonie. Kierowca Renault w tym sezonie współpracuje z Nico Hulkenbergiem, który ma na swoim koncie 14 oczek.

- Dobrze widzieć, że samochód jest dobry, ale gdy ty jesteś w Q1, a twój kolega z zespołu walczy w Q3 to jest ciężko, bo widać, że można zrobić więcej. W Barcelonie nie było tak dużej różnicy między nami, więc wiem, co jest w stanie zrobić ten samochód. Nie chciałem, aby ten rok tak się rozpoczął. W zeszłym sezonie wyścig w Monako skończyłem na ścianie i to musi się zmienić. Mam nadzieję, że sytuacja poprawi się. To tylko kwestia spójnego weekendu. Myślę, że na papierze Barcelona była bardzo zła, ale w rzeczywistości nie było tragicznie - mówił Palmer.

- W zeszłym roku miałem więcej problemów. Moja wydajność była słabsza, ale w tym roku straciliśmy sporo czasu podczas treningów. Mieliśmy też zewnętrzne problemy, których nie było w minionym sezonie. Jestem rozczarowany, ale także gotowy na zmiany - dodał.

fot. Renault Sport