Grand Prix Abu Zabi 2016 - Ostatni wyścig Buttona

czw, 24 listopada 2016 godz. 12:55:48 skomentuj F1
Tagi: button, mclaren, f1

Jenson Button / fot. McLaren

Jenson Button, którego miejsce w przyszłym roku w zespole McLaren zajmie Stoffel Vandoorne, przyznał, że start w Grand Prix Abu Zabi może być jego ostatnim występem w F1 w karierze. 36-latek w przyszłym roku będzie kierowcą rezerwowym zespołu i pierwotnie mówiło się o powrocie do rywalizacji w 2018 roku.

- Wydaje mi się, że w ten weekend pojadę ostatni wyścig. To najlepsza perspektywa w tym momencie. Poza tym nie chcę już ścigać się w F1. To wszystko. Myślę o tym jak o moim ostatnim starcie i mam nadzieję, ze inni traktują to podobnie. Pojawię się na starcie z myślą, że to ostatni wyścig. Nie chcę robić sobie nadziei, że tak nie jest. To prawda mam kontrakt do 2018 roku, ale nie zamierzam ścigać się. Tak myślę w tym momencie, ale może zmieni się to za 6-8 miesięcy - mówił Button.

Brytyjczyk ma na swoim koncie jeden tytuł Mistrza Świata, 15 zwycięstw w Grand Prix oraz 50 miejsc na podium.

- To była długa podróż, ponieważ jestem tu [w McLarenie-red.] już siedem lat. Wcześniej były inne zespoły i wyścigi, które prowadziły mnie do tego, by spróbować F1. To wiązało się z wieloma marzeniami i pragnieniami. Mam nadzieję, że te wspomnienia pozostaną w mojej pamięci. Ten cień w głowie zmienił moje życie i opuszczenie mistrzostw to coś szczególnego. Ścigałem się w dwóch zespołach o których marzyłem, gdy byłem dzieckiem: w Williamsie i McLarenie. Zdobyłem też Mistrzostwo Świata w prywatnym zespole. To było coś bardzo wyjątkowego - dodał.

fot. McLaren