Opóźnienia w McLarenie

pią, 30 marca 2018 godz. 16:27:24 skomentuj F1

McLaren | fot. XPB

McLaren przyznał, że problemy z niezawodnością przed sezonem doprowadziły do opóźnień we wprowadzaniu poprawek na wczesnych etapach sezonu Formuły 1.

Chociaż pakiet aktualizacji McLarena zadziałał pozytywnie podczas Grand Prix Australii (nowe kanały hamulcowe, modyfikacje podłogi), to znaczące zmiany elementów sekcji bocznych pojawią się dopiero w Bahrajnie.

Jeśli części szykowane na GP Bahrajnu zadziałają zgodnie z oczekiwaniami, to może zapewnić MCL33 poprawę i kilka dziesiątych sekundy.

- Najwyraźniej nie byliśmy przygotowani na Barcelonę i cieszę się, że rozwiązaliśmy problemy z niezawodnością - powiedział dyrektor wyścigowy McLarena, Eric Boullier. - W ciągu ostatnich kilku tygodni wykorzystaliśmy naszą energię na naprawę problemów i nie przyśpieszyliśmy z pracą nad poprawkami.

- Mamy kolejną porcję elementów na Bahrajn, które powinny być wdrożone już wcześniej w Australii - wyjaśnił.

Zapytanym, kiedy zespół nadrobi zaległości spowodowane kłopotami podczas testów przedsezonowych, zasugerował, że to może być majowe Grand Prix Hiszpanii.

- Nie wiem, ale udzieliłbym odpowiedzi, że pierwszy europejski wyścig - stwierdził - To punkt kontrolny, w którym powinniśmy wrócić tam, gdzie powinniśmy być.

fot. XPB