Grand Prix Rosji 2017 - Opinie po GP Rosji

nie, 30 kwietnia 2017 godz. 21:09:38 skomentuj F1

fot. XPB

VALTTERI BOTTAS: - To zajmie mi trochę czasu, zanim się z tym oswoję. Normalnie nie jestem taki emocjonalny, ale wysłuchanie fińskiego hymnu było dla mnie szczególne. To wszystko jest trochę surrealistyczne, to pierwsze zwycięstwo i mam nadzieję, że jedno z wielu. To był zdecydowanie jeden z moich najlepszych wyścigów. Presja ze strony Sebastiana nie była taka zła. Największym problemem były dublowane samochody i próba ich wyminięcia. Ich wyprzedzanie było zdradliwe, aby nie stracić czasu. Do tego zblokowałem koła jakieś 15 okrążeń przed metą co wpłynęło na moje tempo. Poprosiłem o ciszę w radiu, aby się skupić. Jestem pewien, że to zwycięstwo doda mi pewności siebie. Wiem, że stać mnie na te wyniki, zawsze ufałem swoim umiejętnościom, a ten rezultat to potwierdził.

SEBASTIAN VETTEL: - Start był ok. Może mogłem podejść do tego trochę bardziej agresywnie. Mimo to miałem dobry start, ale przez cały dzień mocno wiało, a Bottas wykorzystał mój cień i nic nie dało się zrobić. Valtteri miał świetny wyścig. Pojechał najlepiej ze wszystkich i zasłużył na to zwycięstwo. Na koniec jechałem na pełnym gazie. Czułem, że będę miał wystarczającą odległość do skorzystania z DRS, może na tylnej prostej, wywierając na nim presję i wymuszając błąd, ale go nie popełnił. To co stało się z Massą, było pewnym niezrozumieniem, nie byłem pewien jak pojedzie, ale nie przegrałem wyścigu w tym momencie. Prędkość była, ale nie mogliśmy zrobić nic więcej. Mamy jednak mocny samochód, mocny zespół i jest wiele pozytywnych aspektów.

KIMI RAIKKONEN: - Ogólnie to był bardziej pozytywny weekend w porównaniu do trzech pierwszych wyścigów. Byłem zadowolony z samochodu i kiedy potrzebowałem nacisnąć, mogłem uzyskać dobry czas. Wyścig rozegrał się na starcie, który miałem dość zły. Myślałem , że dużo stracę, ale odzyskałem pozycję i się utrzymałem. Mój samochód był dobry przez cały wyścig, ale nie wydarzyło się zbyt wiele. Dawaliśmy z siebie wszystko, ale nie wiele mogliśmy zrobić i utrzymywałem pozycję. Jestem zadowolony z podium, ale zawiedziony, że straciłem miejsce na starcie zamiast je zyskać. Teraz musimy pracować. Drobne rzeczy mogą wpłynąć na dużą różnicę na końcu.

fot. XPB