Oleg Sirotkin: Siergiej był lepszy od Kubicy

czw, 18 stycznia 2018 godz. 08:37:38 skomentuj F1

Felipe Massa | fot. Williams F1

Ojciec Siergieja Sirotkina, Oleg, powiedział agencji prasowej Tass, że jego syn okazał się lepszy od Roberta Kubicy i dlatego to Rosjanin wywalczył drugi fotel w zespole Williams na sezon 2018. Polak będzie pełnił funkcję trzeciego kierowcy.

- Podczas testów Siergiej okazał się silniejszy niż Kubica. Miał lepsze symulacje kwalifikacji i wyścigu. Siergiej testował też na symulatorze, gdzie wykazał się bardzo dużą wiedzą. Przekazywał informacje zwrotne, które były na dużo większym poziomie w porównaniu do innych młodych kierowców - mówił Oleg Sirotkin.

Williams zakończył miniony sezon na piątej lokacie i taki sam cel stawia się Lance'owi Strollowi i Siergiejowi Sirotkinowi, którzy łącznie mają 41 lat.

- Zadaniem zespołu jest utrzymanie piątej lokaty, ponieważ sytuacja jest bardzo skomplikowana. McLaren skorzysta z silników Renault i zawsze mają bardzo dobre podwozie. Renault szykuje swoje auto od dwóch lat. Będziemy walczyć z Force India, Renault i McLarenem. Sądzę, że Williams ma duży potencjał. Teraz mają młodych kierowców, a za rok, czy dwa będą jeszcze silniejsi - dodał.

fot. Williams F1