Ograniczona rola Alonso

nie, 11 lutego 2018 godz. 10:38:08 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. XPB

Dyrektor McLarena – Zak Brown zdradził, że zabiegał o bardzo mały zakres obowiązków dla Fernando Alonso w Toyocie, kiedy pozwolono Hiszpanowi na udział w WEC z japońska marką.

Alonso w tym roku oprócz startów w F1 za kierownicą McLarena, będzie rywalizował w World Endurance Championship, również w Le Mans 24 Hours, broniąc barw Toyoty.

Brown podkreślił, że to jedynie wypożyczenie kierowcy, a Fernando należy postrzegać przede wszystkim, jako zawodnika McLarena.

- Obowiązki Fernando są ograniczone tylko do prowadzenia samochodu (Toyoty) - powiedział Brown. - Jeśli chodzi o komercyjne działania, zobowiązania sponsorskie itp., są zminimalizowane.

- Jego związek z Toyotą to wypożyczenie. Doszliśmy do porozumienia z Toyotą, że pozwalają mu się ścigać, ale nie będzie jeździł po świecie w ramach zobowiązań komercyjnych – wyjaśnił.

- Chodzi o jak najmniej podróży oraz ograniczenie konfliktów sponsorów - Toyota nie ma ich zbyt wielu, więc nie ma nieporozumień z McLarenem.

- Jeśli jednak znajdą partnera, który będzie w sprzeczności interesów z McLarenem, nie pozwolimy Fernando na chodzenie w konkurencyjnym stroju sponsora. Przede wszystkim jest kierowcą McLarena i zawodnikiem Formuły 1. Myśląc o Fernando, tak go widzimy przede wszystkim - dodał.