Oferty dla Binotto

wto, 11 grudnia 2018 godz. 08:45:24 skomentuj F1
Tagi: ferrari

Mattia Binotto | fot. XPB

Plotki o konfliktach w Maranello pojawiają się nadal, nawet po zakończeniu sezonu Formuły 1 2018.

Podczas licznych analiz przegranej przez Ferrari walki o tytuł w tym roku, często wskazuje się na rozdźwięk pomiędzy szefem zespołu Maurizo Arrivabene, a dyrektorem technicznym Mattią Binotto.

Corriere della Sera donosi, że konflikt jeszcze się nie zakończył: - W dniach po Abu Zabi, Binotto poprosił o spotkanie ze swoimi szefami, chcąc dowiedzieć się, jak dalej ma postępować.

Wg włoskiej prasy, Binotto jest izolowany nie tylko przez Arrivabene, ale nawet przez Sebastiana Vettela, który nie zgadza się z opiniami, że dysponowali w tym roku samochodem porównywalnym z Mercedesem.

- Biorąc pod uwagę ogólny obraz całego roku, myślę, że nadal byliśmy bardzo daleko - powiedział Vettel.

Corriere della Sera przekazuje, że Binotto otrzymał oferty pracy od rożnych zespołów, ale chciał zostać w Ferrari, by kontynuować niedokończoną misję.

- Aby tego dokonać, wymagana jest przejrzystość, ochrona stanowisk i spokój w całym środowisku – czytamy w publikacji.

Ferrari miało trochę kłopotów po śmierci Sergio Marchionne, mocno zaangażowanego w działalność zespołu. Tę lukę chce wypełnić nowy prezes Ferrari - John Elkann.

- Ostatnio zwiększył częstotliwość swoich wizyt w Maranello – ujawnili dziennikarze włoskiej gazety. - Odziedziczył zespół, ale w ostatnich miesiącach niczego się nie dotknął, podczas gdy jego występy publiczne były bardzo rzadkie. Teraz został wezwany do przywrócenia spokoju i siły.