Oferta dla Vettela

pon, 17 lipca 2017 godz. 12:24:23 skomentuj F1

Sebastian Vettel

Ferrari chce podpisać z Sebastianem Vettelem nowy, trzyletni kontrakt.

Niemiec, którego umowa z ekipą z Maranello kończy się po tym sezonie, był wiązany m.in. z Mercedesem od 2019 roku, kiedy wygaśnie kontrakt Lewisa Hamiltona.

Vettel niedawno zaprosił na swoje urodziny szefa zespołu Mercedes - Toto Wolffa. Tymczasem Christian Horner sugerował: - Myślę, że Toto powiedział mu na ucho, przedłuż kontrakt (z Ferrari) na jeden rok. Potem pewnie usłyszał od Ferrari, trzy lata, albo nic.

Auto Hebdo podaje, że Vettel już otrzymał propozycję trzyletniego kontraktu, którego wartość wynosi 120 milionów euro. Wg tej samej publikacji, Sergio Marchionne zaoferował przedłużenie kontraktu również Raikkonenowi, choć Kimi jeszcze zwleka z jego akceptacją.

- Myślę, że sytuacja na rynku kierowców jest zależna od Sebastiana Vettela. Jedno co jest jasne. Nie będzie żadnej zmiany w Red Bull Racing - dodał Horner.

Natomiast wygląda na to, że na przedłużenie kontraktu z Mercedesem ma dużą szansę Valtteri Bottas.

Fin posiada umowę tylko na ten sezon, po zastąpieniu Nico Rosberga i naciska zespół na długoterminową umowę.

- Naprawdę jestem zadowolony z Valtteriego. Patrząc na jego osiągi, to nie ma nad czym się zastanawiać. To nie chodzi jednak tylko o przyszły rok, ale również kolejne lata. Musimy to wszystko poukładać. Myślę, że po wyścigu w Budapeszcie, pomyśle nad tym trochę więcej, będąc na plaży - powiedział Toto Wolff.

fot. XPB