Ocon nie planuje startów w innej serii

czw, 8 listopada 2018 godz. 21:14:25 skomentuj F1
Tagi: esteban ocon

Esteban Ocon | fot. XPB

Esteban Ocon odrzucił szansę startów poza Formułą 1 w przyszłym sezonie, chociaż wygląda na coraz bardziej prawdopodobne, że nie dostanie miejsca na 2019 rok.

Jedyną nadzieją Francuza na pozostanie w F1 w przyszłym roku jest Williams, a zespół z Grove pracuje nad poskładaniem swoich finansów, by zatrudnić  go obok George Russella.

Nawet jeśli ten plan się nie powiedzie Ocon i jego menadżerowie postanowili, że nie będzie ścigał się w innych seriach.

- Odbyły się rozmowy, mógłbym ścigać się w różnych miejscach, ale nie będę wchodził w szczegóły. Zdecydowaliśmy, że tego nie zrobimy - powiedział Ocon.

Ocon sądzi, że najlepszą opcją na sezon 2019, jeśli nie będzie startował w F1, jest trzymanie się zespołu Mercedesa, aby lepiej poznać ekipę i utrzymując swoje umiejętności dzięki testom.

- Jeśli nie będę ścigał się w przyszłym roku, prawdopodobnie pozostanę blisko Mercedesa, aby nauczyć się od nich jak najwięcej – wyjaśnił.

- Być może będzie możliwość testów i bliskiej współpracy. To jedyna opcja aby utrzymać formę i pozostać blisko F1. Nie czuję, abym był na tyle doświadczonym, abym zyskał coś w innej serii. Dokonałem tego już wcześniej. Kiedy czekałem na F1, startowałam w DTM. Wtedy dużo się nauczyłem, ale nie sądzę, abym mógł zrobić podobnie już z doświadczeniem nabytym w Formule 1. Nie planuję startów gdzieś indziej.

Ocon przyznał, że nie może wpłynąć na decyzję Williamsa. Teraz to oczekiwanie na rozwój wydarzeń.

- Wiem, że to nie zależy ode mnie. Nie jest to również kwestią moich menadżerów. To Williams podejmuje decyzje. Zobaczymy, jak to się potoczy. Pozostały dwa wyścigi, próbuję się na tym skupić, a potem okaże się co dalej – podsumował.