Ocon nie odczuwa presji

śro, 20 grudnia 2017 godz. 10:50:48 skomentuj F1
Tagi: esteban ocon

Esteban Ocon | fot. XPB

Esteban Ocon nie odczuwa presji przed przyszłorocznymi mistrzostwami Formuły 1.

Francuz, kierowca Force India oraz protegowany Mercedesa, zaliczył w tym roku imponujący, swój pierwszy, pełny sezon w F1. Jego kolega z ekipy z Silverstone - Sergio Perez uznał, że Ocon będzie pod jeszcze większą presją w przyszłym roku, jeśli chodzi o poprawę wyników.

- On lubi wygłaszać takie oświadczenia w mediach – stwierdził Ocon. - Bedę kontynuował swoją pracę, nie odczuwając większej presji.

Ocon i Perez mieli w tym roku kilka kolizji ze sobą, co spowodowało narzucenie przez Force India poleceń zespołowych.

Media spekulują, że to może zniechęcić Toto Wolffa do potencjalnego zatrudnienia Francuza w Mercedesie, w oparciu o wydarzenia, do jakich dochodziło wcześniej między Hamiltonem i Rosbergiem.

- Dużo rozmawiałem z Toto i oczywiście takie incydenty nie powinny mieć miejsca - kontynuował. - Razem z Sergio rozumiemy, że przekroczyliśmy pewną granicę tracąc szanse na zdobycie dodatkowych punktów dla zespołu. Jednak i tak pod względem wyników to był najlepszy sezon dla Force India, a nasza rywalizacja odegrała w tym swoją rolę.

- Rozumiem, że oczekują ode mnie więcej, ponieważ nie jestem już nowicjuszem - odniósł się do swojej ekipy. - Jednak kiedy dostałem się do F1, nie odczuwałem już stresu, tylko przyjemność ze ścigania się na najwyższym poziomie.

21-letni Ocon przyznaje, że na pewnym etapie celem jest kontrakt  z Mercedesem.

- Ostatecznie, decyzja nie należy do mnie i całkowicie ufam Mercedesowi w poprowadzeniu mojej kariery. Odkąd dołączyłem do ich programu, zawsze wybierali dla mnie odpowiednie opcje i na razie koncentruję się na mojej pracy w Force India - podsumował.

fot. XPB