Ocon będzie pod presją

śro, 6 grudnia 2017 godz. 09:51:39 skomentuj F1

Esteban Ocon | fot. Force India

Sergio Perez uważa, że jego kolega zespołowy z Force India - Esteban Ocon, będzie pod dużą presją w przyszłym roku, po imponującym, pierwszym pełnym sezonie w Formule 1.

W 2016 roku Ocon zaliczył dziewięć startów w barwach Manora. Spisał się wystarczająco dobrze, aby w Force India zająć miejsce Nico Hulkenberga, który przeszedł do Renault.

Ocon, z wyjątkiem dwóch wyścigów, punktował przez cały sezon. Mistrzostwa zakończył na ósmym miejscu, trzynaście punktów za Perezem.

Perez zapytany, czy w sezonie 2018 również zamierza pokonać kolegę z zespołu, odparł: - To zdecydowanie mój cel. Myślę, że będzie pod większą presją, ponieważ zaliczy już drugi pełny sezon. Każdy będzie oczekiwał od niego dużych rzeczy. Spodziewam się zaciętej rywalizacji.

- Wysoko oceniam Estebana - kontynuował. - Myślę, że ma duży talent i doświadczenie. Bardzo dobrze przygotował się do Formuły 1. Od pierwszych testów, które zaliczył z zespołem, był już całkiem dojrzały. Miał sporą wiedzę i był na dobrej drodze. Nie jest tajemnicą, że jest bardzo dobrym kierowcą i jednym z zawodników przyszłości.

Perez uważa, że polecenia zespołowe narzucone przez Force India, po kolizjach, do których dochodziło między nimi, pozwoliły Ocononowi na zdobycie przewagi nad nim.

- Generalnie był mocny. Było kilka wyścigów, kiedy obowiązywała zasada zakazująca wzajemnej walki. Potem, jeśli chodzi o moje kwalifikacje, wprowadziliśmy pewne poprawki i przy ustawieniach samochodu, z tymi elementami, brakowało mi balansu. Nie czułem się komfortowo na pojedynczym okrążeniu, podczas gdy Esteban nagle zrobił się mocny w czasówkach.

- To był okres, kiedy miałem problemy, ale naprawiliśmy to. Dobrze zrozumieliśmy co poszło nie tak. Czuję się pewnie, szczególnie, że w przyszłym roku to będzie dla mnie dobry punkt wyjścia – podsumował.