Nowy silnik Mercedesa w Melbourne

sob, 18 marca 2017 godz. 16:01:06 skomentuj F1
Tagi: mercedes

Lewis Hamilton | fot. XPB Images

Mercedes potwierdził, że wszystkie zespoły korzystające z jego jednostki napędowej, otrzymają najnowszą specyfikację silnika na Grand Prix Australii, pomimo raportów w tym tygodniu, że jego wprowadzenie może zostać opóźnione, ze względu na obawy o niezawodność.

W mijającym tygodniu pojawiły się informacje, jakoby Mercedes miał problemy z wałem korbowym w swoim silniku, dlatego nie zaprezentowali pełnego potencjału podczas testów. To mogłoby doprowadzić do opóźnienia przy wprowadzeniu najnowszej specyfikacji.

Jednak Mercedes odrzucił wspomniane raporty i trzyma się planu dostarczenia nowego silnika dla wszystkich współpracujących zespołów.

Mercedes miał poczynić przez zimę duże postępy ze swoją jednostką. Były pogłoski że uzyskali dodatkowe 70 KM, co jednak nie miało potwierdzenia na testach pod Barceloną.

Sugeruje się, że podczas testów niemiecki producent korzystał z bardziej konserwatywnych ustawień silnika, co miało im pozwolić na sprawdzenie nowych części, nie koniecznie z przekonaniem, że muszą już teraz zostać wprowadzone.

Zniesiony system tokenów w F1 oznacza, że w trakcie sezonu producenci będą mogli wprowadzać duże aktualizacje w swoich silnikach.

Jeśli Mercedes jeździł z bardziej konserwatywnymi ustawieniami, to mogłoby wyjaśniać, dlaczego to Ferrari tak dominowało przez dwa tygodnie w trakcie testów, podczas gdy kolejność stawki może wyglądać już zupełnie inaczej w Melbourne.

fot. XPB Images