Nowy przepis nie dla Williamsa

czw, 14 marca 2019 godz. 08:40:48 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

W przeddzień Grand Prix Australii Robert Kubica odniósł się do nowego przepisu – punktu za najszybsze okrążenie podczas wyścigu F1.

Kubica nie ukrywał, że nowa zasada, wprowadzona do Formuły 1 w ostatnich dniach, nie będzie miała większego znaczenia dla Williamsa, biorąc pod uwagę ich rezultaty z testów zimowych.

- Myślę, że niestety nie ma to na nas większego wpływu, a przynajmniej na razie - powiedział podczas konferencji prasowej w Melbourne.

Zasugerował jednak, że przepis może doprowadzić do nieoczekiwanych scenariuszy w końcówkach wyścigów, kiedy niektórzy nagle zdecydują się na zjazd do alei serwisowej po świeże opony, co z kolei ma potem pomóc w zanotowaniu lepszego rezultatu na pojedynczym kółku.

- Myślę, że dodatkowy punkt przełoży się na dziwne scenariusze pod koniec wyścigów, kiedy niektóre samochody będą zjeżdżały na pit stop - uznał. - Potem nagle zobaczymy kierowców powracających na tor. To będzie coś w rodzaju efektu domina. Jednak tak jak powiedziałem, nas to nie dotyczy.

Natomiast Sebastian Vettel wątpi, aby nowa reguła miała duże znaczenie dla przebiegu wyścigów.

- Nie oczekuję, aby dużo się zmieniło – stwierdził Niemiec. - Zobaczymy po kilku wyścigach, czy faktycznie coś się zmieni.

fot. XPB