McLaren-Honda MCL32 2017 - Nowe barwy McLarena

pią, 24 lutego 2017 godz. 12:05:36 skomentuj F1

McLaren MCL32 | Fot. McLaren

W McLaren Technology Center w Woking i w Hilton Hotel w Tokio równolegle przeprowadzono prezentację nowego McLarena MCL32-Hondy. Zmieniono barwy nadwozia na pomarańczowo-czarne. Pomarańczowy to historyczny kolor McLarena.

- To nie ja zadecydowałem o tej zmianie! - powiedział Zak Brown, dyrektor wykonawczy McLarena. - Decyzję podjął zespół. Zareagowaliśmy na sugestie kibiców. W nowych barwach zamierzamy powrócić do wygrywania wyścigów, wygrywania mistrzostw. To dla nas początek nowej ery. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani. Nadchodzą ekscytujące czasy. Wiemy, że nasi kibice są sfrustrowani, bo mamy za sobą bardzo trudne lata, jednak w 2016 odnotowaliśmy progresję. Posiadamy jednych z najlepszych kierowców na świecie i liczymy na poprawę wyników.

- Wczoraj zobaczyliśmy MCL32 po raz pierwszy - mówił Fernando Alonso. - To przypuszczalnie jeden z najładniejszych samochodów, jakim jeździłem w ostatnich 16 latach. Po zmianie regulaminu, z zewnątrz na szerokich oponach wygląda sexy, ale tak naprawdę okaże się sexy, jeżeli będzie szybki! Mam nadzieję, że w tym roku poprawimy widowisko, będziemy jedzić szybciej. Zdecydowanie to dobra zmiana dla F1, coś, na co czekaliśmy. Samochody są teraz trochę większe. Jak to wpłynie na wyścigi, okaże się na torze.

Liczę na dobry rok McLarena. To dla nas ważny sezon. Wiążemy duże nadzieje z tegorocznym projektem. F1 nie jest tylko matematyką, to bardzo złożony sport, więc na razie nie możemy niczego obiecywać. Po prostu trzeba ciężko pracować. Od kilku miesięcy mamy jasno określony kierunek. Team wykonał już fantastyczną pracę. Rozpoczęto ją 7-8 miesięcy temu i pracowano przez 24 godziny na dobę. Tylko tak pracując można sięgnąć po mistrzostwo świata.

- To dla mnie bardzo ekscytujący okres - stwierdził Stoffel Vandoorne. -  W końcu jestem podstawowym kierowcą zespołu. Za dwa dni wsiądę do samochodu. Jestem podekscytowany i niecierpliwie czekam na tę chwilę. Koncentrujemy się na powrocie do czołówki. Ostatnie lata były trochę trudne dla McLarena, pracowaliśmy jednak nad progresją. Musimy poczekać i zobaczymy... Z doświadczeń w symulatorze widać, że samochody są zdecydowanie szybsze niż w ubiegłym roku. To duże wyzwanie dla kierowców, szczególnie na torach, gdzie będzie upał. W zimie było dużo treningów i w końcu możemy rozpocząć jazdy.

Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne | Fot. McLaren

McLaren MCL32
 

McLaren MCL32

McLaren MCL32