Norris potwierdzony

pon, 6 listopada 2017 godz. 13:52:44 skomentuj F1

Lando Norris

Zgodnie z porannymi informacjami, McLaren potwierdził, że Lando Norris zostanie ich kierowcą rezerwowym i testowym w Formule 1, w sezonie 2018.

Norris jest członkiem programu McLaren Young Driver od początku 2017 roku.

W zeszłym miesiącu świętował zdobycie tytułu w FIA European Formula 3 Championship.

Będzie towarzyszył zespołowi podczas weekendów wyścigowych, blisko współpracując z kierowcami, inżynierami oraz działem marketingu. Będzie również uczestniczył w programie testowym zespołu, pełniąc aktywną rolę na torze i w symulatorze.

- Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do McLarena, jaki kierowca testowy i rezerwowy na sezon 2018 - oświadczył Norris. - Ostatnie dwanaście miesięcy było dla mnie niesamowitą podróżą. To niesamowite zakończenie roku i nie mogę doczekać się, aby pomóc zespołowi rozpoczynając w przyszłym tygodniu pracę od testów opon na Interlagos. Będę pracował ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, aby uczyć się i rozwijać w następnym roku.

- Mam dwóch wspaniałych nauczycieli, Fernando i Stoffela i dam z siebie wszystko, by pomóc zespołowi w staraniach powrotu do czołówki - dodał. - Nadal pracuję nad sfinalizowaniem swojego programu wyścigowego na sezon 2018, jestesmy blisko na kilku frontach. Mam nadzieję, że niebawem coś ogłoszę.