Norris da o sobie znać

śro, 25 kwietnia 2018 godz. 14:59:59 skomentuj F1

Lando Norris | fot. twitter.com/LandoNorris

Lando Norris, który jest rezerwowym kierowcą McLarena oraz rywalizuje w Formule 2, ma nadzieję, że swoimi startami przyprawi o ból głowy właścicieli zespołu F1 w kwestii doboru kierowców na sezon 2019. Obecnie barw ekipy bronią Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne.

- Miło byłoby sprawić im ból głowy. Oznaczałoby to, że myślą o mnie i mojej roli. W tej chwili są jednak bardziej zadowoleni z Fernando i Stoffela. Zespół jest w sytuacji, gdy dużo się dzieje i potrzebuje pomocy bardzo doświadczonego kierowcy. Tempo rozwoju jest szybsze, niż gdybym to ja jeździł. Co roku pnę się po drabince kategorii. W tym roku pierwszy raz mogę nie otrzymać szansy awansu, ale nie sądzę, bym musiał skupiać się na tym - mówił Norris dla motorsport.com.

- Nie mam informacji, kiedy wrócę do samochodu. Mam nadzieję, że pojeżdżę podczas testów dla młodych kierowców lub sprawdzę opony Pirelli. Gdyby cokolwiek stało się z Fernando lub Stoffelem, miałbym już pewną wiedzę o samochodzie i lepiej wykonywałbym swoją pracę - dodał.

fot. twitter.com/LandoNorris