Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2016 - Niewyjaśniony pit stop Verstappena

pon, 24 października 2016 godz. 10:03:02 skomentuj F1

Max Verstappen / fot. Red Bull Racing

Zespół Red Bulla przyznał, że nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych, Max Verstappen postanowił bez żadnych informacji zjechać po nowy komplet opon do swojego bolidu. Holender walczył o podium, gdy pojawił się w boksach na zmianę opon, których ekipa Red Bulla nie przygotowała.

- To coś niezwykłego. On wjechał do pit lane i powiedział: "Jestem w pit lane". Nie możemy przygotować dobrze opon, gdy nie wiemy kiedy kierowca pojawi się. Szkoda, ale szanse spełzły na niczym po nieukończonym wyścigu - mówił Christian Horner.

Pytany o to, co Verstappen mógł usłyszeć przez radio powiedział: - On nie mógł niczego usłyszeć. Tak samo było na poprzednim okrążeniu. Poinformowano go, by atakował, co miało zmniejszyć różnicę do Nico. Mieliśmy w planach wyprzedzenie go. Już okrążenie wcześniej przejechał obok boksów, więc to wzięło się znikąd.

- On był w stanie być bliżej Nico między dwunastym a dziewiętnastym okrążeniem. Poprosiliśmy go, by dbał o opony i odpuścił. Mógłby później ponownie zaatakować, co zwiększyłoby nasze szanse na podcięcie taktyki - zakończył.

fot. Red Bull Racing