Grand Prix Singapuru 2018 - Największy triumf Mercedesa

pon, 17 września 2018 godz. 15:59:49 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Szef zespołu Mercedesa w F1, Toto Wolff, przyznał po GP Singapuru, że zwycięstwo Lewisa Hamiltona było jednym z największych osiągnięć ekipy w ostatnich latach. Niemiecka marka w ostatnich latach nie najlepiej radziła sobie na ulicznym torze, gdzie faworytami byli kierowcy Ferrari i Red Bull Racing.

- Wydaje mi się, że to jedno z największych zwycięstw, jakie odnieśliśmy, ponieważ w przeszłości naprawdę nie szło nam na tym torze. Byliśmy jednak zmotywowani, by zaliczyć dobry start. Pokazaliśmy, że możemy dobrze pojechać w Singapurze. Cały zespół świetnie zaprezentował się i to naprawdę wielkie osiągnięcie dla nas. Ciężko pracowaliśmy po Spa, by lepiej zrozumieć samochód. Chcieliśmy przeciwstawić się głosom, że nie stać nas na dobry wynik w Singapurze. Kwalifikacje były niesamowite, a okrążenie Lewisa kosmiczne. Następnie kontrolował cały wyścig - mówił Wolff.

- Kontynuowaliśmy nasz rozwój, by lepiej zrozumieć pracę auta i opon. Chcieliśmy, by wszystko było bardziej kompaktowe. Nigdy nie ma jednej rzeczy. Trzeba czynić małe kroki, które są ważne. Niewielkie zyski decydują o mistrzostwach, ponieważ mamy zbliżone poziomy wydajności. Musimy trzymać nogę na gazie i unikać błędów - dodał.

fot. Mercedes AMG F1