Na pomoc Hondzie

wto, 25 kwietnia 2017 godz. 20:11:57 skomentuj F1
Tagi: honda, mercedes, ilmor

fot. XPB Images

Mercedes rzekomo miałby pomóc Hondzie w rozwiązaniu problemów z awaryjnością ich jednostki napędowej F1.

Honda liczyła na znaczący postęp w pierwszej części sezonu, po trudnych testach zimowych. Jednak podczas trzech pierwszych wyścigów borykali się z wieloma awariami.

Liczne źródła, w tym serwis Motorsport.com informują, że Honda rozpoczęła rozmowy z Mercedesm  w celu uzyskania pomocy doradczej, aby jak najszybciej rozwiązać problemy z silnikiem. Żadne konkretne ustalenia jeszcze nie zapadły, umowa nie została podpisana, ale pomoc miałby dotyczyć obszaru elektroniki oraz hybrydy.

Honda ma już korzystać z takiej pomocy ze strony firmy Ilmor.

Szef projektu japońskiego producenta - Yusuke Hasegawa nie potwierdza doniesień o współpracy z Ilmorem czy Mercedsem.

- Robimy wszystko co w naszej mocy. Korzystamy z zewnętrznych źródeł pomocy. Od początku marca prawie całkowicie zmieniliśmy naszą organizację. Uważam, że działa lepiej, ale było już zbyt późno na modyfikację naszych prac rozwojowych jak do tej pory.

- Oczywiście to nie jest łatwe, ponieważ modyfikacje silnika zabierają czas. Mamy pewne dobre elementy, ale nadał pełny pakiet nie jest gotowy - dodał.

Zapytany o współpracę z Ilmorem, odparł: - Nie ujawniamy żadnych konsultantów i dostawców, ale korzystamy z zasobów zewnętrznych.

Taką współpracę ma negować Red Bull. Uważają, że potencjalny transfer praw własności intelektualnej w zakresie silników jest tak samo zły, jak korzystanie z podwozia zaprojektowanego przez inny zespół.

fot. XPB Images