Grand Prix Włoch 2018 - Mówią przed Grand Prix Włoch

wto, 28 sierpnia 2018 godz. 13:23:25 skomentuj F1
Tagi: williams, sauber

Williams | fot. LAT

LANCE STROLL: - W zeszłym roku Monza była przełomowa w mojej karierze. Mam niesamowite wspomnienia ze startu z pierwszego rzędu. To były szalone kwalifikacje w deszczu, ale czułem się jak ryba w wodzie. Tamtejsza atmosfera jest niewiarygodna, a pasja tifosi jest niesamowita. Nie można ignorować historii tego miejsca i znaczenia Ferrari.

SIERGIEJ SIROTKIN: - Mam dobre wspomnienia z wyścigów na Monzy, ponieważ rywalizowałem tam dużo w juniorskich kategoriach. Podoba mi się charakterystyka toru i wyzwania jakie zapewniają szybkie zakręty o niskiej sile docisku. Tor stawia kilka wyzwań dla samochodu, co będzie ciekawie ocenić. To będzie ostatni europejski wyścig, więc musimy cieszyć się nim możliwie jak najbardziej.

MARCUS ERICSSON: - Wyścig na Monzy jest zawsze wyjątkowy. To jedno z historycznych grand prix w kalendarzu. Zawsze jest tam wielu kibiców, którzy zapewniają w ten weekend niepowtarzalną atmosferę. To inny tor od pozostałych. Niski poziom docisku sprawia, że jest trudno, ale jedzie się przyjemnie. Są dobre możliwości do wyprzedzania. To będzie ważny wyścig dla naszego zespołu, ponieważ to jest domowa runda naszego sponsora tytularnego. Czekam na spotkania z wieloma kibicami Alfy Romeo.

CHARLES LECLERC: - Dobrze jest wrócić na tor tuż po Spa, ponieważ możemy zapomnieć o ostatnim nieukończonym wyścigu. Monza będzie szczególna dla całego zespołu, ponieważ jesteśmy ambasadorami kultowej marki Alfa Romeo. To będzie dla nas jak domowy wyścig. Dla mnie starty we Włoszech są wyjątkowe, ponieważ zawsze byłem blisko związany z tym krajem. Czekam na spotkania z włoskimi kibicami.

...więcej wkrótce