Grand Prix Rosji 2017 - Mówią przed GP Rosji

pon, 24 kwietnia 2017 godz. 15:02:12 skomentuj F1

fot. Sauber F1 Team

MARCUS ERICSSON: - GP Rosji zawsze jest interesujące. Lubię ten wyścig. Tor wyróżnia się i jest zlokalizowany w parku olimpijskim, co jest imponujące. Sam tor daje radość z jazdy. Ostatni sektor jest najbardziej wymagający i wpływa na czas okrążenia. W sumie czekam na GP Rosji. Mam nadzieję, że fani będą cieszyć się wyścigiem. Dołożymy wszelkich starań, by to był dobry weekend.

PASCAL WEHRLEIN: - GP Rosji to miły wyścigowy weekend. Autodrom Soczi znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, w centrum parku olimpijskiego. To wyjątkowy weekend. Sam tor jest dobry i lubię jeździć na nim. Nie jest łatwo, niektóre zakręty są dość techniczne. Zakładam, że niektóre z nich pokonamy szybciej. Są też zakręty o kącie prostym, które są trudne. Nie mogę doczekać się wyścigu w Soczi. Mam kilka fanów w Rosji, ponieważ rywalizowałem w DTM w Moskwie. Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu.

SERGIO PEREZ: - Po Bahrajnie mówiłem, że jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Nigdy nie poddaliśmy się i uzyskaliśmy wspaniały wynik. Kontynuujemy serię wyścigów zakończonych z punktami, ten był trzynasty. Po kwalifikacjach i osiemnastym polu startowym nie wierzyłem w to, ale mieliśmy doskonały wyścig i zasłużyliśmy na to. Mamy dobry początek sezonu i możemy być zadowoleni. Zespół wykonał świetną pracę. Mam dobre wspomnienia z Soczi i naszego podium z 2015 roku. Wszystko jest możliwe. Myślę, że każdemu kierowcy podoba się trzeci zakręt, który jest niezwykły. Reszta okrążenia przypomina tor uliczny. Wyprzedzanie nie jest łatwe, więc jest dodatkowa presja w kwalifikacjach.

ESTEBAN OCON: - Po trzech wyścigach z punktami czuję zadowolenie z początku sezonu. Jednocześnie jestem rozczarowany tym, że nie osiągnęliśmy czegoś więcej. Przy odrobinie szczęścia przywiózłbym z Chin i Bahrajnu więcej punktów. Trzy dziesiąte miejsca z rzędu to dla mnie za mało. Soczi to tor podobny do Bahrajnu. Ma długie proste i wolne zakręty. Znam ten obiekt, ponieważ ścigałem się tutaj w GP3. Myślę, że w tym roku zakręt 3 będzie naprawdę dobry, ale może okazać się bardziej wymagający dla prawej przedniej opony. Trudno przewidzieć, gdzie będziemy. Mieliśmy dobre testy w Bahrajnie i osiągnęliśmy pewien postęp, ale środek stawki jest bardzo konkurencyjny. Wygląda na to, że mamy lepsze wyścigi niż kwalifikacje i dlatego punktowaliśmy. Celem pozostają kolejne punkty.

DANIEL RICCIARDO: - Myślę, że po kilku wyścigach na tym torze asfalt będzie lepszy. To trochę jak Austin przez pierwsze lata. Spodziewam się, że będzie przyczepnie, a te samochody będą dość szybkie. Myślę, że będzie lepiej niż było i nie mogę się doczekać. Ten tor sporo wymaga. Nie ma miejsca na odpoczynek. Fakt, jest długa prosta, ale poza nią są same zakręty, które można pokonywać przez krawężniki. Jest też sporo zakrętów przejeżdżanych na trzecim i czwartym biegu. Powinno być cieplej niż w poprzednich latach, a nasz hotel jest przy wodzie, ale nigdy nie byłem w niej, bo była dla mnie za zimna.

MAX VERSTAPPEN: - To ciekawy tor. Ma sporo długich prostych, ale mimo to Red Bull i Toro Rosso dobrze radził sobie w Rosji. To nadal nowy obiekt. Jest w środku parku olimpijskiego, co dodaje szczególną atmosferę. Zakręty najczęściej mają 90 stopni, czego normalnie nie doświadczamy. Nie ma też wielu zmian wysokości. Zawsze trudno jest hamować z dużej prędkości do wolnego zakrętu. Z niecierpliwością czekam na powrót na tor i dobry wyścig.

KEVIN MAGNUSSEN: - Myślę, że to dobry tor i miałem na nim udane wyścigi. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. W zeszłym roku miałem bardzo dobre pierwsze okrążenie. Kilku zawodników straciło pewne części i wykorzystałem to. Dobry wyścig skończyłem na siódmym miejscu. Podobają mi się zakręty 6, 7 i 8, ponieważ są szybkie. Zakręt 3 jest ciężki dla szyi i może okazać się męczący.

FERNANDO ALONSO: - Soczi to ciekawy tor. To mieszanka wyzwań. W zeszłym roku trzeci zakręt był bardzo trudny i trzeba być bardzo precyzyjnym. W tym roku jednak może okazać się, że będziemy pokonywać go z gazem w podłodze. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć, jak zmieni się jazda na tym obiekcie. Mamy też dwie lekko zakrzywione proste i szybkie zakręty, co oznacza, że to będzie dla nas wyzwanie. Nasz samochód jest dobrze zbalansowany i mam nadzieję, że wykorzystamy to na zakrętach o kącie prostym. To techniczny tor miejski, ale jest całkiem szybki i szeroki, więc są okazje do wyprzedzania. Sukcesem dla nas będzie pojawienie się na mecie dwóch samochodów, ponieważ mamy problemy z niezawodnością. Cieszę się, że udało nam się zdobyć wiele cennych danych w Bahrajnie. Wszyscy w McLaren-Honda ciężko pracują, by jak najszybciej pomóc nam. Sezon jest długi, ale nie ma wiele czasu między wyścigami.

STOFFEL VANDOORNE: - Ścigałem się w Soczi i miałem tu dobre wyścigi. Walczyłem tu w GP2 w 2015 roku. To jeden z plusów dla mnie. Szczęście nie pojawiło się w moim garażu i nie mam za dużego przebiegu. Mam nadzieję, że w ten weekend poprawi się to. Po trudnych tygodniach ostatni dzień testu w Bahrajnie był bardzo zachęcający. Pozyskaliśmy wiele pozytywnych informacji. Naszym celem jest zmaksymalizowanie czasu jazdy i pracy. Jeśli nie będziemy mieli problemów z samochodem, to da nam to największą szansę na wynik w wyścigu.

ROMAIN GROSJEAN: - Dobrze, że zdobyliśmy punkty w Bahrajnie. Zasługiwaliśmy na nie od pierwszego wyścigu. Myślę, że najbardziej zachęcające jest to, że samochód wszędzie działa dobrze. Teraz jedziemy do Rosji, która była dla nas ciężka w zeszłym roku. Zobaczymy, czy zrobiliśmy postępy i czy samochód spisuje się dobrze na każdym typie toru. Jeśli tak, to prawie wszędzie będziemy mogli zdobywać punkty. Uważam, że mamy dobrą bazę, więc będziemy dalej pracowali starając się poprawić bolid i zobaczymy, jak nam pójdzie w Soczi.

news aktualizowany...

fot. Red Bull