Grand Prix Malezji 2016 - Mówią po kwalifkacjach

sob, 1 października 2016 godz. 13:45:33 skomentuj F1

Konferencja prasowa w Sepang | Fot. FIA

LEWIS HAMILTON: - Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować kibicom, serdecznie pozdrowić wszystkich, którzy tu przyjechali. Widziałem dużo brytyjskich flag. Fani bardzo wspierają Petronas i nasz zespół, a zatem duże podziękowania. Po drugie, bardzo dziękuję teamowi, który przez caly rok stara się poprawić samochód. W tym roku mam tu zdecydowanie najlepszy samochód. W oczywisty sposób został on poprawiony. Przed tym weekendem wykonano wspaniałą pracę. Dotyczy to ostatnich kilku tygodni, gdy wygrywał Nico. Dzisiaj samochód był fantastyczny. Okrążenie naprawdę sprawiło mi frajdę, choć mogłem pojechać szybciej.

NICO ROSBERG: - Oczywiście, starałem się zdobyć pole position. Co innego mogłoby mnie tu interesować? Ale okrążenie Lewisa było bardzo szybkie, więc od początku Q3 czekało mnie trudne zadanie. Zbliżyłbym się do czasu Lewisa, jednak popełniłem błąd na ostatnim zakręcie. Coś było tam nie w porządku. Nie mogłem właściwie ustawić samochodu. Zawsze na tym zakręcie samochód był mocno nadsterowny. W tej chwili mogę jednak zaakceptować drugie miejsce. Jak wiemy z tegorocznych wyścigów, drugie pole startowe nie oznacza, że zwycięstwo będzie jutro niemożliwe. Widzieliśmy to wiele razy. Nadal jestem dużym optymistą przed wyścigiem.

MAX VERSTAPPEN: - Nie wiem, czy jutro będę mógł powalczyć z Mercedesami. Myślę, że jak na razie cały weekend jest dla mnie całkiem pozytywny. Wprowadziliśmy parę zmian po Singapurze i wygląda na to, że poprawki działają. Długie przejazdy wyglądały obiecująco. W krótkich musimy się poprawić. Na dzisiaj znaleźliśmy dobry setup. Oczywiście, jestem bardzo zadowolony z trzeciego pola za Mercedesami. Nasza taktyka na jutro będzie uzależniona od temperatury. Podczas wyścigu zadecydujemy, co zrobić. Wszystkie opcje są otwarte. Na miękkich oponach samochód też jest całkiem dobrze zbalansowany. Właśnie na tej mieszance mieliśmy dobre tempo w długich przejazdach.