Grand Prix Brazylii 2016 - Mówią po kwalifikacjach

sob, 12 listopada 2016 godz. 19:12:03 skomentuj F1
Tagi: Raikkonen

Nico Rosberg, Lewis Hamilton i Kimi Räikkönen | Fot. FIA

LEWIS HAMILTON: - W kwalifikacjach miałem dosyć komfortowe wyczucie, podobnie jak przez cały weekend, mówiąc szczerze. Nico był coraz szybszy, ale ogólnie kontrolowałem sytuację. To niesamowite, czego dokonał ten zespół i co my zrobiliśmy razem z teamem. Zdobycie tylu pole position naprawdę pokazuje, jaką niezwykłą pracę wykonał każdy w zespole. To najlepsze, czego mogłem oczekiwać przed przyjazdem do Brazylii. Dopiero drugi raz wystartuję tu z pole position. Zawsze miałem kłopoty na tym torze, więc jestem naprawdę zadowolony z P1.

Nico Rosberg | Fot. MercedesNICO ROSBERG: - Z pewnością były to bardzo ekscytujące kwalifikacje. W końcu Lewis okazał się marginalnie szybszy, ale moje okrążenie też było dobre. Po prostu nie pojechałem wystarczająco szybko. Tu i tam trochę mi zabrakło. Ale jest OK. Jak widzieliśmy w tym roku, nie zawsze posiadacz pole position wygrywa wyścig. Przed jutrzejszym dniem jestem nadal optymistą, bo oczywiście, chcę spróbować odnieść zwycięstwo. Co do pogody, jaka nadejdzie, taka będzie. Mamy wspaniały samochód w każdych warunkach - na sucho i na mokro - a zatem czeka nas ekscytujący wyścig.

Kimi Räikkönen | Fot. Scuderia FerrariKIMI RÄIKKÖNEN: - Przez całe kwalifikacje miałem kłopoty w paru miejscach, na kilku zakrętach. Szczerze mówiąc, ostatnie okrążenie było dosyć przeciętne z mojego punktu widzenia, ale wystarczyło na trzecie miejsce. Wygląda na to, że Mercedesy są trochę za daleko. Mam nadzieję, że jutro będziemy mogli zaliczyć udany wyścig. W rywalizacji z Sebastianem było bardzo ciasno. Myślę, że przez większą część roku uzyskiwaliśmy podobne wyniki. W niektórych wyścigach byłem trochę z tyłu, w innych z przodu. Jako team wykonaliśmy dzisiaj bardzo dobrą pracę. Poprawiliśmy niektóre elementy. Nauczyliśmy się nowych rzeczy i dobrze pracowaliśmy jako zespół. To pomaga nam wrócić tam, gdzie byliśmy na początku sezonu.