Grand Prix Hiszpanii 2017 - Mówią po GP Hiszpanii

nie, 14 maja 2017 godz. 16:36:00 skomentuj F1

fot. XPB Images

LEWIS HAMILTON: - Zespół wykonał wspaniałą pracę. Tak powinny wyglądać wyścigi. Seb był bardzo blisko i był niewiarygodnie szybki. Nie wiem co poszło źle na starcie. Myślałem, że zrobiłem wszystko co miałem zrobić, ale niestety koła kręciły się w miejscu. Czułem, że wyjechałem z toru [o walce z Vettelem po wyjeździe Niemca z alei serwisowej], ale jechałem obok i tak powinno wyglądać ściganie, nie zmieniłbym tego. To był ciężki wyścig. Moja szyja jest w porządku, ale fizycznie straciłem ze dwa kilogramy na wadze. Vettel pojechał fantastycznie i to prawdziwy przywilej ścigać się z tak niesamowitym kierowcą.

SEBASTIAN VETTEL: - Cisnąłem. Wszystko było w porządku, ale potem Lewis miał przeciwną strategię. Byłem trochę zaskoczony będąc tak blisko niego, kiedy wyjechałem [z alei serwisowej]. Nie wiem czy doszło do kontaktu, ale utrzymałem się z przodu. Robiłem wszystko co mogłem, ale po prostu minął mnie. Próbowałem utrzymać się w walce, zrobiliśmy wszystko co możliwe. Mieliśmy nadzieję, że Lewis będzie miał kłopoty na koniec, ale nie miał żadnych problemów. Nie byliśmy wystarczająco blisko.

DANIEL RICCIARDO: - Miałem dziś trochę szczęścia po tym, jak zatrzymał się Valtteri, ale zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i fajnie być na podium. Cieszę się, że tu jestem i możemy polewać się szampanem.

fot. XPB Images