Motywacja dla McLarena

pon, 16 kwietnia 2018 godz. 14:49:49 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso przyznał, że zwycięstwo Daniela Ricciardo w Grand Prix Chin jest dużą motywacją dla McLarena. Ekipa z Woking bowiem również korzysta z silników Renault.

Hiszpan zakwalifikował się do niedzielnej rywalizacji na trzynastej pozycji. Wyścig ukończył na siódmym miejscu, trzydzieści sekund za zwycięzcą.

- To pokazało nam potencjał jednostki napędowej i daje nam dobrą motywację, że dzięki niej powalczymy, jeśli wykonamy odpowiednią pracę z podwoziem - powiedział Alonso.

- Nie jesteśmy jeszcze na odpowiedniej pozycji. Musimy zniwelować naszą stratę - kontynuował. - Wiemy, że musimy się poprawić, nie ma co do tego wątpliwości i nie ukrywamy niczego.

- Jednak równocześnie w niedziele wykonujemy swoją pracę jak najlepiej, zdobywając punkty dla zespołu - dodał.

Pomimo braku tempa w porównaniu do faworytów, Alonso uważa, że początek sezonu był dla nich pozytywny, ponieważ maksymalnie wykorzystali wszystkie okazje do punktowania.

Piąte miejsce w Australii i siódme w dwóch kolejnych wyścigach sprawiły, że Alonso zajmuje aktualnie szóste miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

- W niedzielę z rożnych powodów mamy dobre wyniki, czasami to trochę szczęścia, ale również dobra strategia i udane pit stopy - stwierdził. - Musimy jednak stale poprawiać samochód bo nadal nie jesteśmy w czołówce.