Monza lepsza dla Mercedesa?

śro, 29 sierpnia 2018 godz. 09:57:45 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton spodziewa się, że Mercedes będzie bardziej konkurencyjny podczas Grand Prix Włoch w najbliższy weekend, po dominacji Ferrari na Spa.

Zespół wierzy, że kombinacja mocnych osiągów silnika Ferrari, a ich kłopoty w wolnych zakrętach, odcisnęły się na weekendzie wyścigowym w Belgii.

- Na szczęście poza pierwszym zakrętem, nie ma tak wolnych szykan. Liczę, że strata trakcji, jaką mieliśmy w bardzo wolnych zakrętach na Spa, nie będzie już tak zła tutaj – odniósł się Hamilton do Monzy.

- Ostatnie dwa zakręty oraz pierwszy, to były miejsca, gdzie traciliśmy najwięcej czasu - wspominał miniony weekend.  - Do tego Sebastian Vettel nie musiał zarządzać oponami. Cały czas jechał na pełnym gazie, bez żadnego problemu z nimi. Mam nadzieję, że ten element nie będzie sprawiał żadnego kłopotu w kolejnym wyścigu.

- Spa zawsze była dla nas trochę trudna
- dodał szef zespołu, Toto Wolff. - Monza natomiast była dla nas dobra. W zeszłym roku kontrolowaliśmy cały weekend. Ferrari z kolei miało najgorszy weekend sezonu pod względem osiągów.

fot. XPB